Сучасне життя неможливо уявити без Інтернету. Кожна людина, володіючи Інтернетом, має безліч можливостей: поспілкуватися з друзями чи з кимось познайомитись, знайти нову, пізнавальну, цікаву та захоплюючу інформацію, скачати нову пісню чи фільм! Але на сьогоднійшій день всесвітня павутина містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди корисної і конструктивної. Тому треба навчитися відрізняти безпечний Інтернет від небезпечного та захищати себе від небезпеки в Інтернеті. Саме це і було основним завданням, яке поставила викладач громадянської освіти Перешлюга Марія Михайлівна перед студентами першого курсу під час проведення лекції-бесіди, приуроченої Дню безпечного інтернету, який відзначається у лютому кожного року.
За допомогою ігрових форм роботи, тестування, доповідей та з неабиякою цікавістю студенти проаналізували поняття інтернету та його ролі в спілкуванні; зроруміли чому необхідно бути медіаграмотним та дотримуватися певних правил поведінки в мережі; навчились аналізувати отриману інформацію, дізнались про засоби захисту проти інтернет-злочинців, щоб убезпечити себе у віртуальному світі.
Отож, шановні користувачі інтернет ресурсів, – основні правила роботи в інтернеті:
1. Не давайте нікому своїх паролів.
2. Не давайте особистої інформації.
3. Не реагуйте на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам.
4. Відмовляйтесь від зустрічей з випадковими людьми з якими познайомилися в інтернеті.
5. Не скачуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями.
6. Не переглядайте інформацію за невідомими посиланнями.
Але обов’язково пам’ятайте, крім інтернету в реальному житті є багато захоплюючих справ – спілкування, прогулянки, подорожі, читання книг, рукоділля, малювання та багато іншого. І варто частіше покидати медіа життя і насолоджуватися реальним життям навколо нас!
Останні коментарі